Uz.Dr. Memnune ÇAMSARI
Genel Sekreter

 
SODES 2015 PROJE DESTEK ÇAĞRISI

GÜNCEL HABERLER

23 Nisan Etkinliği

     Hastanemizde yatan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını  kutladık.Hastanemiz Sağlık Otelciliği Birimi tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklara bayrak, balon ve boyama kitabı dağıtıldı.


 Yardım Toplama Kampanyası
  
2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu uyarınca, Mersin Valisi Sayın Özdemir ÇAKACAK' ın himayesinde,

Sağlığın İçin Günde 10 Bin Adım At
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Proğramı kapsamında toplumun fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirilmesi sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 29 Ocak 2016 tarihinde saat 16:00 ' da "Sağlığın İçin Günde 10 Bin Adım At" temasıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü önünden başlayarak Büyükşehir Belediye Binasına kadar gidiş ve Atatürk Caddesi üzerinden dönüş olacak şekilde yürüyüş yapılacaktır.Tüm halkımız davetlidir.
 


11 Aralık Yürüyüş etkinliği "Hareket Et Formda Kal"   Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Proğramı kapsamında toplumun fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirilmesi sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 11 Aralık 2015 tarihinde saat 16:00 ' da "Hareket et formda kal" temasıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü önünden başlayarak Büyükşehir Belediye Binasına kadar gidiş ve Atatürk Caddesi üzerinden dönüş olacak şekilde yürüyüş yapılacaktır.Tüm halkımız davetlidir.


DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ
Her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Dünya Çocuk Günü olarak kutlanmaktadır. Bu sebeple Hastanemizin


ÇOCUKLARA YÖNELİK RAMAZAN ETKİNLİĞİMİZ

İZZETTİN CENGİZ VE AİLESİNİN HASTANEMİZE TEŞEKKÜR YAZISI

YILIN HEMŞİRESİ ÖDÜLÜ

HASTANE YÖNETİCİMİZİN HEMŞİRELİK HAFTASI MESAJI

 “İnsan sağlığına hizmet etmek onurlu bir görevdir. Sağlık, bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlarımızdandır. Hemşirelik  bu ihtiyaca cevap veren en kıymetli mesleklerden birisidir. Hemşirelik mesleğini meslektaşlarımız sevgi, saygı ve sabırla yerine getirmektedirler. Bilgi ve becerilerini insan sağlığına adayan hemşirelerimiz sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, geliştirilmesinde ve sürdürülmesinde önemli rol oynar. Mesleğini özveriyle sürdüren hemşirelerimizin Hemşirelik Haftasını kutlarım”.HASTA ZİYARET SAATLERİ
HASTA ZİYARET SAATLERİMİZ 15.05.2015 TARİHİNDEN İTİBAREN ÖĞLEN 13.00-14.00 AKŞAM 19.00-20.00 SAATLERİ ARASINDADIR.


ASKOM KARARLARI 29.04.2015 TARİHLİ ASKOM TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARI

ORGAN BAĞIŞI İLE İLGİLİ PANEL

Organ bağışı artırmak amacıyla 8 Mayıs Cuma günü 10.00-12.00 saatleri arasında Tarsus Amerikan Koleji' nin ev sahipliğinde Yeni Hayat adlı Belgesel Film gösterimi yapılacaktır.RADYOTERAPİDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR Mersin Devlet Hastanesinden Radpyoterapi Uzmanı Dr. Şükran ESKİCİ tarafından hastanemiz Kadın Doğum Uzmanlarına

Dr. Ümit Yaşar AYAZ
 Avrupa Radyoloji Derneği' nin (ESR) resmi yayını olan, Science Citation Index' te yer alan, 2013 yılı

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
24.12.2014 tarihinde Hastanemiz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile halkımızın da davetli olduğu “Çocuklarda Gece Yatak Islatma” konulu eğitim toplantısı, Prof.Dr. Erim ERDEM’in sunumu ile gerçekleştirilmiştir.


ŞEKER ÇOCUKLAR ŞENLİĞİ


RADYOLOJİ UZMANIMIZ ÜMİT YAŞAR AYAZ
   

SAĞLIKLI GEBELİK VE SAĞLIKLI DOĞUM PANELİ


DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ KUTLAMASI
Her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü kutlanan Dünya Çocuk Günü hastanemiz çocukları ile beraber çoşkuyla kutlandı.


2014 YILI YANGIN TATBİKATI
2014 yılı hastane tahliyesi ve yangın tatbikatı hastanemizde 04.09.2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir.


VERİ DOĞRULAMA VE İZLEME DENETİMİ

KARDİYOLOJİ DOÇENTLİK SINAVI


BRONKOSKOPİ
HASTANEMİZDE  ÇOCUK GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANIMIZ ALİ ÖZDEMİR TARAFINDAN PEDİATRİK BRONKOSKOPİ İŞLEMİ YAPILMAYA BAŞLANMIŞTIR.

Çocuk Kitaplığı Hastanemiz C Blok poliklinik binasında açılan "Çocuk Kitaplığı" çocuk hastalarımızın kullanımına sunulmuştur.


İftar Yemeği
Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde Mezitli Semt Polikliniğinin açılmasında değerli bağışları ile katkıda bulunan Sayın


KAPALI BÖBREK AMELİYATI    Hastanemiz Çocuk Cerrahi Kliniğinde, Mersin Rotary Kulübü tarafından bağışlanan Nefroskopi cihazı ile çocuk hastalarımıza kapalı böbrek ameliyatı yapılmaya başlanmıştır.


HAKEMLİK DAVET MEKTUBU     Avrupa Radyoloji Derneği'nin (ESR) resmi yayını olan, Science Citation Index'te yer alan ve Avrupa'nın en önemli genel radyoloji dergisi olarak kabul edilen European Radiology Baş Editörlüğü tarafından pediyatrik radyoloji alanındaki çalışmalarından dolayı hastanemiz Radyoloji Uzman Hekimi Ümit Yaşar Ayaz'a dergi hakemliği yapması konusunda davet yapılmıştır.
 Rotary    Mersin Rotary Kulübü tarafından hastanemize kapalı böbrek ameliyatlarının yapılabilmesi amacıyla nefroskopi cihazı bağışlanmıştır Bu amaçla Rotary Kulübü yetkilileri için hastanemiz konferans salonunda plaket töreni düzenlenmiştir.


BOYAMA ŞENLİĞİ      Ressam Nevin ERGEN Hanım öncülüğünde hastane çalışanlarımız ve hastanemize gelen çocuklarla beraber boyama etkinliği gerçekleştirdik.Aynı gün sağlıklı beslenmeye dikkat  çekmek amacıyla hastane bahçesinde stand açtık.

Teşekkür ediyor geçmiş olsun diliyoruz.
   Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mersin  İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak koruyucu aile yanında bulunan 11 çocuğumuz sünnet olmuştur. Ekibin başında bulunan Op.Dr. Arman Api, Uzm.Dr. Serkan Sayılgan  ve Sağ.  Memuru Ahmet Kayın' a teşekkür ediyor, çocuklarımıza geçmiş olsun diliyoruz.Design Samet GUMUSTAKIM